حواله ارزی از ایران به چین

متأسفانه در کشور ایران به دلیل تحریم هایی که اعمال شده است، امکان انتقال پول از یک حساب مبدأ و نشست آن در حساب بانک مقصد در کشور دیگر دشواری های زیادی دارد. کاری که در جهان به سادگی چند کلیک است!

خب سوال بعدی اینجاست که اگر بازرگانی راه سبز خدمات واردات کالا از چین را انجام می دهد. پس از چه روش می توان مبلغ کالای خریداری شده را برای فروشنده یا تولید کننده چینی واریز نمود؟

جواب این سوال ارسال حواله ارزی است.

حواله ارزی چیست؟

به کمک حواله ارزی مشکل ارسال پول بین یک حساب و یک حساب دیگر در سایر کشور ها به سادگی انجام می شود. به زبان دیگر حواله ارزی نوعی روش برای جابه‌جایی مالی بین دو حساب در کشور های مختلف با واحد های پولی متفاوت می باشد. معمولا برای واردات، صادرات و تجارت، امکان ارسال حواله ارزی یک ابزار بسیار پرکاربرد میباشد.

حواله ارزی محدودیتی در سقف انتقال ندارد و تنها محدودیت آن زمان ارسال است.

در حال حاضر سریع ترین روش برای ارسال حواله ارزی استفاده از شبکه جهانی مبادلات مالی یا همان سوئیف (SWIFT) می‌باشد. که بازرگانی راه سبز هم از همین روش جهت پرداخت و دریافت مبلغ صادرات و واردات کالا استفاده می کند. نام دیگر این روش ارسال حواله ارزی مستقیم است.

انواع ارسال حواله ارزی

مراحل و روند ارسال حواله ارزی

مراحل و اقدامات برای  1 بسته به نوع آن متفاوت است اما یک اصول و قاعده کلی در همه‌ی روش ها مشترک است. در ابتدا مشتری یا فرستنده درخواست خود را برای بانک مبدأ ارسال می کند که این درخواست با واحد پولی مبدأ بسته به نرخ روز ارز معادل سازی شده و برای بانک ثالث یا بانک کارگذار فرستاده می شود. سپس مبلغ درخواستی از طرف بانک کارگذار یا بانک ثالث به حساب ذی نفع در بانک مقصد واریز می شود.

به طور کلی حواله های ارزی به دو نوع تقسیم می شوند که در ادامه در مورد آن ها توضیح داده شد.

انواع حواله ارزی

حواله ارزی صادره به این صورت است که شما به بانکی که در آن حساب دارید درخواست ارسال و مشخصات حساب مقصد را ارائه می دهید و بانک مبدأ یا فرستنده آن را به کارگذار خود ارسال می کند. کارگذار این مبلغ را به نرخ روز معادل سازی کرده و با واحد پولی کشور مبدأ به حساب ذی نفع واریز می کند.

در حواله ارزی وارده درخواست کننده می تواند از طریق بانک های دیگر هم اقدام به ارسال کند که این درخواست به بانک مقصد ارسال می شود و در این روش مبلغ با واحد پولی مبدا برای ذی نفع ارسال می شود که وی در زمان دریافت پول میتواند آن را به نرخ ارز های دیگر تبدیل یا دریافت نماید. برای دریافت مبلغ حواله باید مدارک شناسایی و پاسپورت را به همراه داشت.

ارسال حواله ارزی از طریق بانک

یکی از مرسوم ترین روش ها به کارگیری بانک ها و استفاده از سیستم بانکداری داخلی جهت ارسال حواله های ارزی است. این روش امنیت بالایی دارد اما نمی توان آن را سریع ترین و کم هزینه ترین روش ممکن دانست. در زیر مراحل ارسال حواله ارزی از طریق بانک را برای شما توضیح داده ایم. بازرگانی راه سبز معمولا برای پرداخت هزینه های کالا های وارداتی مشتریان و تجار از این روش استفاده می کند. چرا که با این روش امکان دادن اطلاعات ارزی حواله و کالا به گمرک انجام می شود امکان مواجه شدن با مسائل قانونی نیست.

مراحل ارسال حواله ارزی

ارسال حواله ارزی از طریق صرافی

یکی دیگر از راه هایی که برای انتقال حواله ارزی می توان از آن استفاده کرد ارسال حواله ارزی از طریق صرافی ها است. بدین ترتیب که ابتدا باید به یکی از صرافی های مورد اطمینان و معتبر مراجعه و صرافی ها مبلغ مورد نظر شما را بر اساس نرخ روز ارز تبدیل و به حساب مقصد ارسال می کنند. از این روش برای پرداخت هزینه های کالاهای وارداتی معمولا استفاده نمی شود چون احتمال مواجه شدن با مسائل قانونی وجود دارد. جهت اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کارمزد ارسال حواله ارزی

توجه: بازرگانی راه سبز هیچ کارمزدی جهت حواله های کالا های وارداتی از چین دریافت نمیکند!

برخی از شرکت های انجام دهنده خدمات ارزی کارمزد و پورسانت خود را برای ارسال حواله ارزی دریافت می کنند. ولی بازرگانی راه سبز به دلیل داشتن دفتر و پرسنل با حساب های معتبر در چین جهت ارسال حواله های ارزی کارمزدی دریافت نمی کند. و تنها کارمزد دریافتی بسته به روش پرداخت به کارگذار مالی (بانک یا صرافی) پرداخت می شود. که به دلیل اعتبار و تجارت مالی بازرگانی راه سبز کارمزد ارسال را به صورت چشمگیری به حداقل نسبت به راه های دیگر رسانده است.

آیا من هم میتوانم مبلغی را به صورت بین الملل جابه‌جا کنم؟

بله در صورتی که قصد خرید و واردات کالایی از چین را دارید نگران مشکلات پرداختی و امنیتی آن جهت پرداخت نباشید. و اگر هم که صرفا قصد ارسال مبلغی را به حساب هایی در اقصا نقاط دنیا را دارید ما سریع ترین و آسان ترین راه را برای شما پیشنهاد می دهیم.

مدارک و شرایط مورد نیاز جهت ارسال حواله ارزی
  • آماده سازی مبلغ مورد نظر جهت ارسال به حساب ذی نفع به صورت نقد (در صورت ارسال حواله ارزی مستقیم)
  • مدارک شناسایی
  • داشتن پاسپورت برای ذی نفع جهت دریافت پول در حساب مقصد برای حواله وارده
  • اطلاعات حساب و مشخصات فردی گیرنده حواله ارزی
(دارای امتیاز 4.2 از 5 با 86 رأی...)
‫5/5 ‫(1 نظر)