شین جیانگ، سرزمین شگفتی ها

shin-giang

وبینار “شین جیانگ، سرزمین شگفتی ها ” با حضور مسئولان سفارت چین در ایران، آقای محمد کشاورز زاده سفیر ایران در پکن، آقای مجیدرضا حریری رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین و برخی اساتید دانشگاه و مسئولین منطقه خودمختار شین جیانگ چین در تاریخ ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ به صورت آنلاین برگزار شد.

در ابتدا مسئولین دولت محلی خودمختار شین جیانگ به معرفی این منطقه و ظرفیت هایش پرداختند. جمعیت این استان در پایان سال ۲۰۲۰ ، ۸۵/۲۵ میلیون نفر رسید.  این استان دارای منابع طبیعی غنی است و قومیت های دینی مختلف در آن زندگی می کنند. این استان به حفظ و توسعه فرهنگ تمام گروه های قومیتی پرداخته است. شین جیانگ سرزمینی با ثبات و متحد است که به رفاه و پیشرفت ساکنان خود پرداخته است و تا سال ۲۰۲۰ تمام جمعیت فقیر آن از فقر خارج شدند. این استان کریدور مهمی برای مبادلات فرهنگی و اقتصادی است و در آینده ای نزدیک به تسریع توسعه ابتکار کمربند و جاده خواهد پرداخت .

چای، سرامیک، کاغذ سازی، انار، انگور، پنبه از صنایع و محصولات این استان می باشد. تولید ناخالص داخلی این استان تا پایان سال۲۰۲۰ با رشد ۴/۳ درصدی به ۸/۱۳۷۹میلیارد یوان رسید.

آقای حریری منطقه شین جیانگ را توام با طبیعت بکر و تکنولوژی دانسته و به شباهت های فرهنگی، مذهبی، غذایی و حتی زبانی بین ایرانیان و مردمان این منطقه این استان اشاره کرد. ایرانیان از سال ۲۰۰۷ به بعد در نمایشگاه اوراسیا حضور فعال داشته اند و صادرکنندگان ایرانی محصولات خود را شامل فرش ماشینی و دستباف، صنایع دستی ایرانی، زعفران، نبات، شیرینی و شکلات ارائه نموده اند. تا قبل از شیوع کرونا هر ساله حداقل یک هیات تجاری به شینجیانگ و ارومچی اعزام کردیم . وی نیز درخصوص اعزام هیات به این استان جهت ارائه کالاهای صادراتی ایران در این منطقه پس از برطرف شدن بیماری کووید ۱۹ و سلامت جامعه بشری ابراز امیدواری کرد.

(دارای امتیاز 4.6 از 5 با 9 رأی...)
‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید