سفارش تولید کالا با برند و طراحی اختصاصی شما

OEM & ODM

OEM مخفف Original Equipment Manufacturer است. و به محصولاتی اطلاق می‌شود که به طور کامل توسط یک شرکت طراحی و سپس تولید می‌شود. در حالی که محصولات ODM مخفف Original Design Manufacturer هستند. و این امکان را برای شما فراهم می‌کند که محصولات را براساس سلیقه و هدف خود طراحی و تولید کنید. به بیانی ساده‌تر در سفارش OEM خرید از چین شما کالای از پیش طراحی شده و آماده را از تولید کننده خریداری کرده و با برند خود به فروش می‌رسانید. در مقابل برای خرید کالاها به صورت ODM این امکان برای شما فراهم می‌شود که طراحی و قطعات به کار رفته در محصول با سلیقه‌ی شما تغییر کند، به بیانی راحت‌تر می‌توانید محصول جدیدی براساس سلیقه‌ی خود طراحی و تولید کنید.

اگر شما یک پخش کننده و فروشنده باشید، در برخی از شرایط بازاری نیاز به این دارید که محصولی که توسط کارخانه سازنده تولید می‌شود، با برند و طراحی سفارشی شما تولید شود. یعنی به طور ساده تر نام سازنده و ویژگی های خاصی برای سفارش کالای خود به تولید کننده دهید. به این نوع از سفارشات تولید، سفارش تولید OEM یا OEM می‌گویند.

oem from china

سفارش تولید کالا با برند و طراحی اختصاصی از چین

توضیحاتی که در بالا در رابطه با تولید ODM & OEM داده شد یکی از ملزوماتی است که بسیاری از مشتریان ما درخواست آن را دارند. چرا که چین را می توان قطب تولیدی جهان دانست در نتیجه اکثر تولید کننده های چینی این امکان را برای مشتریان خود در نظر گرفته اند.

شما می توانید کالایی که قصد واردات آن از چین را دارید با برند و طراحی اختصاصی خود سفارش دهید. این خدمتی است که بازرگانی راه سبز برای بسیاری از مشتریان خود انجام می دهد.

اما شرایطی هم هست که باید مورد توجه قرار گیرد که آیا:

  • کالای مورد نظر شما برای شخصی سازی برند و طراحی از نظر قیمت و هزینه به صرفه است یا خیر؟
  • کارخانه و برند سازنده چینی سفارشات OEM و ODM را برای کالای خود انجام می دهند؟
  • برخی از کارخانه های تولید معتبر که برند آن ها در سطح جهانی از اعتبار خاصی برخوردار هستند، سفارشات OEM را انجام نمی دهند.
  • مورد توجه قرار دادن بازار داخلی برای فروش کالای OEM، باید این مسئله را جهت فروش کالای خود در بازار ایران هم مورد بررسی قرار دهید که علاوه بر تصمیم شما بازرگانی راه سبز هم در این زمینه شما را رهنمایی می کند.
  • مسائل گمرکی: در برخی موارد ممکن است که گمرک جمهوری اسلامی ایران با واردات این دسته کالاها مخالفت کند که البته در این صورت هم راهکارهایی برای واردات در نظر داریم.

نتیجه: با تمام مواردی و مسائلی که در بالا در رابطه با سفارش تولید کالای OEM گفته شد، بازرگانی راه سبز با تجربه چند ساله خود و انجام واردات کالای OEM برای بسیاری از مشتریان راه حل هایی در نظر دارد که خرید و واردات کالا از چین را برای شما بسیار آسان کرده است.

(دارای امتیاز 3.9 از 5 با 23 رأی...)
‫5/5 ‫(1 نظر)