علی بابا | alibaba

Alibaba Holding یک شرکت بزرگ چینی است که بر اساس تجارت الکترونیک فعالیت می کند. داد و ستد و تجارت در سایت علی بابا Alibaba اصولا به سه روش مشتری به مشتری، مشتری به بازرگان، بازرکان به بازرگان و بازرگان به مشتری صورت می پذیرد.

سایت علی بابا Alibaba فعالیت خودرا از سال ۱۹۹۹ و توسط جک ما Jack Ma آغاز کرد و به سرعت در بین شرکت های تجارت الکترونیک رشد نمود. و سایت علی بابا Alibaba تبدیل به سایتی شد که کارخانه های کشور چین، غول صنعت و تجارت دنیا، را به مشترین بزرگ و کوچک وصل می کرد.

امروزه سایت علی بابا Alibaba به یکی از بزرگترین ومعتبر ترین سایت های خرید و فروش دنیا تبدیل شده است که در آن خرید فروش هرگونه کالا و بر اساس ضوابط سایت صورت می پذیرد، قیمت های بسیار نازل، کیفیت مناسب و در خور قیمت و نیز امنیت بالای سایت در حین انجام قرارداد باعث رشد هرچه بیشتر این سایت شده است، با توجه به روابط اقتصادی خوب بین ایران و چین خرید از سایت علی بابا Alibaba در بین تجار و بازرگانان ایرانی بسیار متداول می باشد.

انواع عرضه کنندگان در سایت علی‌بابا

عرضه کنندگان سایت علی بابا عبارتند از:

  • تامین کنندگان طلایی
  • تامین کنندگان غیر طلایی

یک تامین کننده طلایی برای افزایش رتبه، خدمات بازاریابی و… حق بیمه می‌پردازد و علی بابا بخشی از تایید اعتبار این تامین کنندگان را مشخص می‌کند. ولی به این معنا نیست که تامین کننده لزوما از محصولات با کیفیتی استفاده می‌کند، فقط نشان می‌دهد که این فروشنده یک فروشنده‌ی مشروع است.

در حال حاضر، سه سطح عضویت طلایی مختلف در علی بابا وجود دارد:

  • پایه  ( Basic )
  • استاندارد  ( Standard )
  • ویژه  ( Premium )

هر یک از این سطوح، صفحه وب شخصی خود را به اعضا ارائه می‌دهند. پیوستن به پلتفرم علی بابا رایگان است، اما برای کسانی که علاقه مند هستند از تمام امکاناتی که این پلتفرم ارائه می‌دهد به خصوص پایگاه مشتری و عملکرد سایت استفاده کنند، ممکن است عضویت طلایی ارزشش را داشته باشد.

روش‌های پرداخت در علی بابا

روش‌های پرداخت در سایت علی بابا به صورت زیر تفصیل خواهد شد:

  • انتقال بانکی: این مورد یکی از گزینه‌های پرخطر برای خریدار است و پیش‌پرداخت به تامین‌کننده از طریق انتقال بانکی انجام می‌شود. بهتر است در هنگام معامله با یک تامین‌کننده جدید یا ناشناخته در علی‌ بابا از این روش استفاده نکنید.
  • اعتبارنامه: این روش پرداخت پیچیده است اما نسبتا امنیت دارد. اعتبارنامه می‌تواند هم از طرف خریدار و هم از طرف تامین‌کننده انتخاب شود.
  • وسترن یونیون: این روش پرداخت بسیار خطرناک است و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، مگر این که پرداخت به درستی توسط سند تضمینی محافظت شود. البته  این روش پرداخت هنگام خرید از علی ‌بابا تنها زمانی استفاده می‌شود که از یک فروشنده بسیار معتبر و قابل اعتماد خرید کنید.
  • پی‌پال: این روش یکی از گزینه‌های بسیار محبوب است که توسط اکثر خریداران بین‌المللی علی‌ بابا استفاده می‌شود، زیرا تقریبا بی‌خطر است. البته این روش دارای برخی معایب مانند مالیات زیاد است و همچنین در تمام کشورهای جهان قابل استفاده نیست.
  • سند تضمینی: این سرویس برای مشتریان علی ‌بابا امنیت دارد. زیرا در سطح بسیار بالایی از خریدار محافظت می‌کند.
(دارای امتیاز 5 از 5 با 1 رأی...)
‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید