خرید از علی بابا چین

خرید از سایت علی بابا چینی در ایران

جهت یافتن تامین کننده مناسب، حتما بعد از ایجاد کد کاربری که معمولا باید با شماره تلفنی غیر از شماره‌های ایرانی باشد ایجاد و با تامین کنندگان در قسمت چت علی بابا مذاکره و قیمت دقیق برای حداقل سفارش خود را دریافت کنید.

سپس قیمت‌های دریافت کرده را با یکدیگر مقایسه و بهترین گزینه را انتخاب نمایید. همچنین برای دریافت نمونه نیز همین روند را پیش ببرید. هزینه ارسال به مقصد خود را نیز محاسبه کنید. هر روز صندوق پیام خود را چک کرده و درمورد نحوه پرداخت و آخرین قیمت نیز با تامین کنندگان مذاکره کنید.

ریسک‌ها و چالش‌های خرید از سایت علی بابا (Alibaba) 

مانع زبانی تنها مشکلی نیست که خریداران هنگام خرید از علی بابا با آن رو به رو هستند. با وجود این که پروتکل‌های امنیتی بسیاری برای جلوگیری از کلاهبرداری در این سایت وجود دارد، ولی همچنان نمونه‌هایی از آن دیده می‌شود. به همین دلیل باید تحقیقات کاملی در مورد تولید کننده‌ها در همه موارد انجام داد.

رعایت نکات زیر باعث کمتر شدن ریسک خرید شما میشود:

هرچه تولید کننده‌ای کار بیشتری با خریداران آمریکایی داشته باشد، بیشتر می‌توان به آن اعتماد نمود. از طرف دیگر دیتابیس تولیدکننده‌های تجاری که تولید کننده با آن‌ها کار کرده را نشان می‌دهد و البته در این بین برندهای بزرگ مانند تارگت، والمارت و آمازون هم دیده می‌شوند.

هنگام خرید از علی بابا فقط از تامین کنندگانی که دارای نشان طلایی هستند خرید کنید. نماد Golden supplier دقیقا در کنار نام کامل تامین کننده قرار گرفته باشد. تامین کنندگان golden باید برای خدماتی مانند بازاریابی و افزایش رتبه در وب سایت حق بیمه‌ پرداخت کنند. علی بابا برای این که رتبه تامین کننده‌ای را افزایش دهد، بخش محدودی از اعتبارسنجی تامین کننده را انجام می‌دهد، اما به این معنا نیست که کاملا مورد تایید است.

همیشه مطمئن شوید که نام ذینفع با نام شرکت تطابق داشته باشد.

برای شروع تجارت و خرید از سایت علی بابا به صورت عمده، بهتر است پس از انتخاب تامین کننده در ابتدا سفارش محدود داشته باشید و به تدریج مقدار سفارش خود را افزایش دهید.

از آنجایی که کیفیت محصولات چینی بسیار جای بحث دارد و معمولا موجب نگرانی می‌شود بهتر است قبل از خرید عمده حتما نمونه کالا دریافت کنید.

نکته دیگری که بسیار باید به آن توجه شود خرید کالای برند از سایت علی بابا است. معمولا در این وب سایت قیمت‌ها بسیار پایین‌تر از انتظار برای کالاها مشاهده می‌شود که برندهای مطرح از این قضیه مستثنی نیستند. از خرید هرگونه کالای برند از وب سایت علی بابا خودداری نمایید. زیرا تجربه ثابت کرده است که درصد قابل توجهی از این کالاها تقلبی هستند.

اعتبارسنجی تامین کننده کالا را به یک به بازرگانی باتجربه و با سابقه در زمینه واردات از چین که با تامین کنندگان چینی آشنایی داشته باشد و همچنین در کشور چین هم دارای دفتر بازرگانی باشد بسپارید.بازرگانی راه سبز با سابقه 14 سال کار در زمینه واردات از چین و داشتن نیروی بومی در دفتر چین واقع در بندر گوانگجو آماده ی خدمت رسانی به شما در زمینه ی اعتبارسنجی تامین کنندگان، پرداخت هزینه، دریافت نمونه کالا، بازرسی از کیفیت کالا ، ارسال نمونه کالا و بار و سایر خدمات مورد نظر شما میباشد.

ثبت نام در سایت علی بابا

وب سایت علی بابا اخیرا نام کشور ایران را از لیست کشورهای ثبت نام کنندگان حذف کرده است و به این ترتیب کاربران ایرانی با شماره تلفن ایرانی نمیتوانند در این وب سایت ثبت نام کنند مگر اینکه از شماره تلفن یکی از کشورهای داخل لیست استفاده کنند.

در صورتی که قصد خرید محصولی در علی بابا را دارید و با چنین مشکلی مواجه هستید با همکاران ما در بازرگانی راه سبز تماس بگیرید تا  محصول مورد نظر شما را در سایت علی بابا یافته و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند، همچنین اگر قصد خرید محصول را داشتید در پرداخت هزینه و حمل و نقل کالا از چین به ایران شما را یاری کنند.

جست و جوی هوشمندانه

پس از ورود به سایت از طریق اکانت خود، می‌توانید محصول مورد نظرتان را از روش‌های مختلفی جستجو کنید. به طور مثال با استفاده از وارد کردن کلمات کلیدی مرتبط با محصول و یا با استفاده از سایر گزینه هایی که این وب سایت در اختیار شما قرار می دهد. بهتر است که در مورد شرایطی که باعث موفقیت جست و جوی شما می‌شوند اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید. برای مثال می‌توانید “علی بابا چیت شیت” را گوگل کنید. برای این منظور از گوگل ترندز (google trends ) برای کسب اطلاعات در مورد حجم جست‌و‌جو و میزان علاقه ی مردم استفاده نمایید. این ابزار به کارآفرینان کمک می‌کند تا یک کسب و کار موفق را ایجاد کنند. همچنین انجام تحقیقات بازار با گروه‌های مختلف از مخاطبان هدف، توصیه‌شده‌ترین روش است.

پاسخ‌های مردم به تعیین میزان موفقیت ایده کسب و کار کمک می‌کند. جهت مقایسه تولیدکنندگان، علاوه بر بررسی نشان اطمینان هر یک از آنها، می‌توانید از طریق ارسال درخواست نقل قول نیازهای منبع مورد نیازتان را مشخص کنید. آیتم هایی که باید مدنظر قرار دهید:

 • قیمت محصول

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید هنگام خرید از علی‌بابا در نظر بگیرید قیمت محصول و گزینه تحویل روی عرشه کشتی (FOB) است و به این معنی است که فروشنده، بار را بدون هزینه به بندر منتقل می‌کند و خریدار فقط باید هزینه حمل و نقل را از بندر مبدا تا بندر مقصد پرداخت کند.

 • حداقل مقدار سفارش

حداقل مقدار سفارش به معنای حداقل مقدار سفارشی است که یک تامین‌کننده در علی‌بابا مایل به تحویل آن است. این مقدار قابل مذاکره است و برای هر کالایی متفاوت است.

 • شرایط پرداخت

پس از مذاکره بر سر حداقل مقدار سفارش و قیمت محصول مهم‌ترین مساله انتخاب روش پرداخت است. خریداران باید تمام جزئیات مربوط به روش‌های پرداخت و پرخطر بودن یا نبودن آن‌ها را بدانند.

روش‌های پرداخت در علی بابا

روش‌های پرداخت در سایت علی بابا به صورت زیر تفصیل خواهد شد:

 • انتقال بانکی: این مورد یکی از گزینه‌های پرخطر برای خریدار است و پیش‌پرداخت به تامین‌کننده از طریق انتقال بانکی انجام می‌شود. بهتر است در هنگام معامله با یک تامین‌کننده جدید یا ناشناخته درعلی‌ بابا از این روش استفاده نکنید.
 • اعتبارنامه: این روش پرداخت پیچیده است اما نسبتا امنیت دارد. اعتبارنامه می‌تواند هم از طرف خریدار و هم از طرف تامین‌کننده انتخاب شود.
 • وسترن یونیون: این روش پرداخت بسیار خطرناک است و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود، مگر این که پرداخت به درستی توسط سند تضمینی محافظت شود. البته  این روش پرداخت هنگام خرید از علی ‌بابا تنها زمانی استفاده می‌شود که از یک فروشنده بسیار معتبر و قابل اعتماد خرید کنید.
 • پی‌پال: این روش یکی از گزینه‌های بسیار محبوب است که توسط اکثر خریداران بین‌المللی علی‌ بابا استفاده می‌شود، زیرا تقریبا بی‌خطر است. البته این روش دارای برخی معایب مانند مالیات زیاد است و همچنین در تمام کشورهای جهان قابل استفاده نیست.
 • سند تضمینی: این سرویس برای مشتریان علی ‌بابا امنیت دارد. زیرا در سطح بسیار بالایی از خریدار محافظت می‌کند.

اگر فروشنده در چین باشد به راحتی میتوانید شماره کارت ABC بانک فروشنده را درخواست کنید.بعد از دریافت شماره کارت و مبلغ کل به یوان از فروشنده ما میتوانیم مبلغ مورد نظر را به صورت یوان به حساب فروشنده واریز کنیم.

همچنین برای دریافت کالای خود میتوانید آدرس دفتر گوانگجو بازرگانی راه سبز را به فروشنده بدهید و بعد از رسیدن کالای شما به دست ما، آن را برای شما ارسال میکنیم.

(دارای امتیاز 5 از 5 با 1 رأی...)
‫0/5 ‫(0 نظر)

6 دیدگاه برای “خرید از علی بابا چین

  • فاطمه صالحی گفته:

   سلام دوست عزیز، پاینده باشید.
   بله یکی از خدمات بازرگانی راه سبز خریداری کالای موردنظر شما از سایت علی بابا میباشد.
   شماره تلفن شما در پیغامتان وجود ندارد. لطفا برای هماهنگی بیشتر با دفتر تماس بگیرید.

  • فاطمه صالحی گفته:

   سلام دوست عزیز
   سایت علی بابا پرتال عمده فروشی هست و سایت علی اکسپرس نسخه ی خرده فروشی سایت علی بابا هست.
   برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی خرید و واردات از چین مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید