چهارمین نمایشگاه بین المللی واردات چین ۲۰۲۱

The-4th-China-Exhibition

چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی واردات چین (CIIE) که نخستین نمایشگاه واردات اختصاصی جهان محسوب می شود، از روز پنجشنبه 1400/08/14 با حضور نزدیک به سه هزار کسب و کار از ۱۲۷ کشور و منطقه جهان در شانگهای آغاز شد.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین در مجمع کمربند و جاده برای همکاری‌های بین‌المللی در ماه می ۲۰۱۷ اعلام کرد که چین از سال ۲۰۱۸ نمایشگاهCIIE را برگزار می کند.نمایشگاه بین المللی واردات چین در طول سه سال گذشته، به یک پلت فرم اصلی برای تدارکات بین المللی، ترویج سرمایه گذاری و تبادل فرهنگی تبدیل شده و دلیل این موفقیت را می‌توان در سخنان شی به بهترین وجه توصیف کرد: CIIE نمایشگاه‌ها را قادر می‌سازد تا به کالاهای مورد معامله تبدیل شوند و غرفه‌داران فرصت‌های سرمایه‌گذاری بیشتری را پیدا کنند.

اولین CIIE بیش از ۴۰۰ هزار خریدار از داخل و خارج به شانگهای جذب کرد، CIIE دوم شاهد امضای قراردادهای اولیه به ارزش بیش از ۷۰ میلیارد دلار بود و سال گذشته بیش از ۳۸۰۰ شرکت از بیش از ۱۸۰ کشور، منطقه و سازمان بین المللی در سومین CIIE شرکت کردند. که در آن ۴۱۱ محصول، فناوری و خدمات جدید به نمایش گذاشته شد.

طبق اعلام دفتر CIIE، امسال ۵۸ کشور و سه سازمان بین‌المللی به نمایشگاه آنلاین کشور خواهند پیوست که در میان آنها ۱۵ کشور برای اولین بار حضور خواهند داشت. در همین حال، ۹۰ شرکت از ۳۳ کشور کمتر توسعه یافته نیز در این رویداد حضور خواهند داشت.

انتظار می رود چهارمین CIIE با مساحت بیش از ۳۶۰ هزار متر مربع، تعداد بیشتری شرکت ها و کشورها و همچنین مناطق بیشتری را نسبت به نسخه قبلی جذب کند.

چین در حال حاضر دومین اقتصاد بزرگ جهان، بزرگترین دریافت کننده سرمایه گذاری مستقیم خارجی و یکی از بزرگترین بازارهای مصرفی جهان است.

داده های اداره ملی آمار چین در ماه گذشته نشان داد که تولید ناخالص داخلی (GDP) این کشور از آستانه ۱۰۰ تریلیون یوان (حدود ۱۵٫۴۷ تریلیون دلار) فراتر رفته و در سه فصل اول سال جاری ۹٫۸ درصد رشد سالانه داشته است و میانگین رشد دو ساله آن ۵٫۲ درصد بوده است.

در سه ماهه سوم امسال، تولید ناخالص داخلی چین نسبت به سال قبل ۴٫۹ درصد رشد کرد که کندتر از رشد ۱۸٫۳ درصدی در سه ماهه اول و ۷٫۹ درصدی در سه ماهه دوم بود.

طبق اعلام دفتر CIIE، نمایشگاه پیش رو بدون شک این روند را ارتقا خواهد داد زیرا بیش از ۸۰ درصد از ۵۰۰ شرکت برتر جهان و رهبران صنعتی که در نمایشگاه های قبلی حضور داشتند در رویداد امسال حضور خواهند داشت و تعداد کلی از سال گذشته بیشتر خواهد شد.

در نمایشگاه امسال 3000 غرفه دار از 127 کشور، منطقه و سازمان بی‌المللی حضور دارند. در نمایشگاه سال گذشته، قراردادهای امضا شده در طول دوره برگزاری نمایشگاه ارزشی بیش از 72 میلیارد دلار داشته است.

نمایشگاه-واردات

حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاحیه چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی واردات چین

چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی واردات چین با سخنرانی ویدئویی رئیس جمهور چین آغاز بکار کرد. در مراسم افتتاحیه که با حضور برخی سفرای خارجی و سرکنسول‌های مقیم شانگهای در شامگاه روز پنج شنبه 13 ابان ماه 1400 برگزار شد، آقای رمضان پرواز سرکنسول کشورمان در شانگهای به نمایندگی از ایران حضور داشتند.

رئیس جهمور چین آقای شی جین پینگ در سخنان خود از همه بازیگران بین‌المللی درخواست کرد که در همراهی با روند توسعه و جهانی شدن، از گسترش درهای باز در همه کشورها حمایت کنند. وی در بخشی دیگری از این پیام، به انجام وظایف بین‌المللی توسط چین اشاره کرد و افزود: «پس از همه گیری کرونا چین با عرضه 350 میلیارد ماسک، 6 میلیارد کیت تست و 1.6 میلیارد دوز واکسن به کشورهای و سازمان‌های مختلف برای مقابله با کرونا کمک کرده است.

در این نشست برخی از مقامات خارجی نیز مانند نخست وزیر ایتالیا، دبیرکل آنکتاد، نخست وزیر زامبیا، رئیس جمهور آرژانتین و دبیرکل سازمان جهانی تجارت به صورت ویدئویی از اهمیت این نمایشگاه در توسعه تجارت جهانی سخن گفتند. نمایشگاه بین‌المللی واردات چین تا تاریخ 10 نوامبر 2021 ادامه خواهد داشت.

ثبتنام نمایشگاه واردات چین

سایت اتاق بازرگانی ایران و چین فراخوان ثبت نام در نمایشگاه واردات چین سال 2021 را منتشر کرد.

صادرکنندگان برای ثبت نام شرکت در این نمایشگاه لازم است جدول را پر کنند و به ایمیل اتاق بازرگانی ایران و چین ارسال کنند.

همچنین هزینه غرفه های نمایشگاه نیز اعلام شده است.

رفتن به سایت اتاق بازرگانی ایران و چین
چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی واردات

خرید از نمایشگاه های چین

در صورتی که قصد خرید از نمایشگاه های چین از جمله نمایشگاه بین االمللی واردات چین را دارید و در انجام مراحل ثبت نام، بازدید از نمایشگاه، گرفتن ویزا، ارتباط با تامین کنندگان، انتخاب محصول موردنظرتان، حمل و نقل کالا از چین به ایران دچار مشکل هستید تیم بازرگانی راه سبز در دفتر ایران و دفتر چین آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید!

(دارای امتیاز 4.8 از 5 با 11 رأی...)
‫5/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید