فرآیند تجارت خارجی الکترونیکی می‌شود.

تجارت خارجی

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت (تتا) گفت: همه موارد مربوط به تجارت خارجی کشور تا قبل از گمرک و تبادل میان دستگاه‌ها، به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

اکسپورتنا: علی رهبری در نشست خبری یک سالگی رتبه بندی کسب‌وکار‌های الکترونیکی، با تاکید بر این که این مرکز بعد از این تتا خوانده خواهد شد افزود: امروز به دنبال آن هستیم که نقش عامل انسانی با هوشمند سازی شبکه به حداقل برسد.

وی اضافه کرد: در صدور کارت بازرگانی هم اکنون بخشی از فرآیند‌ها با دخالت انسان و بخشی بصورت الکترونیک انجام می‌شود، اما به زودی این فرآیند کاملا الکترونیک و بدون دخالت عامل انسانی انجام خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه پرونده‌های ثبت سفارش هم روند توسعه را طی می‌کنند گفت: امیدواریم تا پایان امسال خدمات حوزه تجارت وزارت صمت، به صورت الکترونیک و هوشمند انجام شود.

رهبری افزود: امسال ۱۰۴ هزار و۷۳ فروشگاه دارای نماد هستند ضمن اینکه در سه ماهه نخست سال آینده خدمات صمت در حوزه تجارت علاوه بر الکترونیکی شدن به صورت هوشمند انجام می‌شود که به نوعی انقلاب و تحول اداری ملموس و عملیاتی اتفاق خواهد افتاد.

وی با اشاره به بکارگیری مناسب امضا الکترونیک در کشور افزود: در حوزه ارائه نماد الکترونیک، کاهش، زمان صدور مجوز و تنظیم نظام رتبه بندی هم اقداماتی انجام شده؛ ضمن اینکه امروز در یک سالگی رتبه بندی، دو شرکت برای اجرای نظام رتبه بندی همراه ما هستند و امروز تک اپراتوری در این حوزه وجود ندارد.

(بدون امتیاز! اولین نفری باشید که به این صفحه امتیاز می‌دهد!)
‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید